Neydi IC?
Sistem Nasıl İşliyor?
IC Teknik Ekip

Biraz Bizden Bahsedelim

Independents Club, sanatla iç içe yaşamayı ve sanat üretmeyi hayatımıza entegre etmiş insanlar olarak bir araya gelmemizle hayat buldu. Amacımız bu bir araya gelme eylemini kazan-kazan ilişkisi ile olabildiğince geniş kitlelere yayarak sürekli üreten ve sanata hizmet eden bir kolektif oluşturmak.

Bu yüzden “Join The Club” mottosunu belirledik.

Hep beraber üretmeyi, hep beraber kazanmayı amaçladık. Bunun içinde mekanımızı kurduk ve iş ağımızı itinayla büyütüyoruz.

Sizinle tanışmak ve çalışmak istiyoruz. Sizi rakip ya da müşteri değil, iş arkadaşımız olarak görüyoruz.

Biz hem sanatseveriz, hem yapımcı, hem de emekçi …

Tek amacımız fikirlerin gerçeğe dönüşmesi.

Hayata geçirdiğimiz bir sistemimiz, bir yapımız var. Haydi bunu örneklerle inceleyelim;

Mesela Ayşe’nin bir senaryosu var, bunun 1/3 ile fındık almak, kalanı ile de işin gerçeğe dönüşmesini istiyor. Adım adım gidersek;

 1. Ayşe mekanımıza geliyor ve tanışıp sıcak içeceklerimizi yudumluyoruz.
 2. Senaryoyu okuyoruz, değerlendiriyoruz.
 3. Ayşe’nin yazdıklarına karşı biz de aynı heyecanı hissedersek, projesinin gerçekleşmesi için adımlar atıyoruz.

Adım atılacak çeşitli yollar var;

 • Senaryoyu satın alır ve gerçekleştirebiliriz.
 • Ayşe ile maddi ve manevi ortaklık kurar, sözleşme imzalar ve işi beraber yaparız.
 • Ayşe bu işi kendi yapmak istiyordur, ona ücret karşılığı ekip kurulması, proje tasarımı, senaryo doktorluğu, post-prodüksiyon, casting, koçluk, fotoğraf, afiş gibi ihtiyacı olabilecek hizmetlerimizi sunarız.
 • Ayşe ile bu iş özelinde anlaşamamış dahi olsak, bir sonraki işleri için veya sadece arada gelip çayımızı kahvemizi içmesi için bile tanışmış olmanın güzelliği ile görüşmek dileğimizle uğurlarız.

Peki bu kadar mı? Tabiki hayır.

Örneğin, Harun eğitim verecek ve kullanacak alana ihtiyacı var. Yoga? Dans? Kahve köpüğü sanatı? Farketmez. Fotoğraf mı çekecek? YouTube kanalını mı çoşturacak? Tiyatro provası mı yapacak? Hepsine açığız. Peki nasıl mı olacak?

 1. Harun mekanımıza geliyor ve kendisiyle tanışıyoruz.
 2. Gelmişken bir ortalığı kolaçan ediyor.
 3. Yeni potansiyellerin önü açılıyor;
 • Harun saatlik ücret karşılığı ihtiyacı olan alanı kiralayabilir.
 • Bizimle anlaşıp, kendisini emin ellere teslim ederek ortağımız olabilir.

Yetti mi? YETMEDİ.

Bütün bunların dışında, işleriniz için fotoğraf, tasarım, video, kreatif bütün ihtiyaçlar işin uzmanı olan kulüp üyelerimizden destek alabiliyor, iş talebinde bulunabiliyorsunuz. İşi birlikte takip ediyor, doğru sonuca ulaşmasını sağlıyoruz. Üstelik üyeler arasında özel kulüp indirimlerinden faydalanıyorsunuz.

Mekandan faydalanmak, etkinliklerimize katılmak ve iş ağımızda yer almak için tek yapmanız gereken üyemiz olmak.

Independents Club’a üye olmanın ücretsiz olduğunu söylemiş miydik?

başa dön

Sistem Nasıl İşliyor?

başa dön

Süreç Yönetimi

Bahsettiğimiz işlerin hayata geçişi sırasında A’dan Z’ye süreci tasarlamak, işin büyümesini, gelişimini, sonucunu görmek bizim en büyük arzumuz. Bu sebeple düşündük taşındık, araştırdık ve öğrendik. Üretmek için bir sistem, bir yöntem, bir felsefe yarattık. Bizi farklı yapan bu.

Kısaca her iş bir ekip işi, bu ekiplerin kurulması başka iş, çalışması, denetlenmesi ve bir sonuç üretmesi ise başka bir iş. Biz kendi projelerimizde veya isterseniz sizin işlerinizde süreç yönetiyor ve hayalleriniz gerçek olmasına uğraşıyoruz. Peki nedir süreç yönetimi?

BPM, Agile Philosophy ve OpEx gibi kavramları ithal ettik. Yoğurduk ve kendimizce yorumladık. Yeri geldi inovatif Amerikalı, yeri geldi saygılı Japon, yeri geldi disiplinli Alman olduk… Emek ile düşünceyi harmanladık.

Aklınıza gelebilecek her üretimde bir süreç var. Bir fikrin akla düşmesinden, son halini almasına kadar yapılması gereken birçok iş… Bunlar ne kadar tasarlanmış ve organize olursa sonuca ulaşmak o kadar zahmetsiz ve düşük maliyetli oluyor. Sadece bu kadar mı? Önünüze çıkacak engeller, görülmeyen çukurları aşmak için yine çevik davranmak ve hızlı olmak lazım. İşte süreç yönetimi A’dan Z’ye işin gereksinimlerini tasarlayıp organize etmek, bunları küçük parçalara ayırıp yapılabilir kılmak ve aynı zamanda öngörülemeyen sıkıntılara hızlı çözümler üretmek demek!

Kısaca itina ile görsel üretiyor ve prodüksiyon hizmeti veriyor, atölyeler düzenliyor, sanat ve fikir üretiyoruz. Bütün bu süreçleri başından sonuna kadar titizlikle yönetiyor, denetliyoruz. İster birlikte yapıyor olalım, ister ortaklık kurmuş olalım, ister biz size hizmet veriyor olalım farketmez. Yeter ki sanat ve sanat emekçisi kazansın. Birlikte kazanalım.

başa dön

IC Ekip

Madem her iş bir takım çalışması; bizim de takım oyununu bilen, teknik özellikleri yüksek, ince bilek hareketleri ile rakibini kolayca geçebilen ve şahane muz orta açan bir ekibimiz var. Hepsi kendi dalında amatör ruhlu profesyonellerden oluşan ekibimiz, sanatın her dalında üretim yaparken kendi sistemizi kullanıyor, kendi felsefemizi uyguluyor, olması gerektiği gibi ve insani çalışıyor.

Bunu da iş ağımız, eğitimlerimiz ve mekanımız sayesinde başarıyor. Mesela her sabah poğaça yemiyoruz!

Ayrıca sizinde bu standartlara ulaşmanız için çabalıyor, süreç yönetimi yapıyor, geceyi gündüze katıyorlar.

Romina M. Buldanlıoğlu
Romina M. Buldanlıoğlu Co-Founder
Romina Maria Buldanlıoğlu, 1983, İzmir doğumlu. 2012 senesinde University of Maryland, Bilgisayar Bilimleri Fakültesi, Dijital Medya ve Web Teknolojisi Bölümünden mezun oldu. Daha sonra Başkent İletişim Bilimleri Akademesi’nden ve ActedCity Oyunculuk Stüdyosu’ndan oyunculuk eğitimi aldı. Çeşitli atölyelere katıldı. 2014’ten bu yana tiyatro, dizi ve sinema çalışmalarında yer aldı. İngilizce bilmektedir.
Murat Buldanlıoğlu
Murat Buldanlıoğlu Co-Founder
Murat Buldanlıoğlu, 1986, İzmir doğumlu. İstanbul Bilgi Üniversitesi, İletişim Fakültesi, Görsel İletişim Tasarımı bölümünden mezun oldu. Bir süre reklam işleri yaptıktan sonra Avustralya Martin College’da Business Management dersleri aldı. Çeşitli işlerde fotoğrafçı, grafiker, kurgucu, reji olarak çalıştı. İngilizce ve Fransızca bilmektedir.
Yiğit Can Bahçeci
Yiğit Can BahçeciProject Manager
Yiğit Can Bahçeci, 1987, İstanbul doğumlu. 2015 senesinde Yeditepe Üniversitesi Tiyatro bölümününden bölüm birincisi olarak mezun oldu. Çeşitli oyunlarda oyuncu olarak görev aldı. Tiyatro Keyfi’nde yönetmen yardımcılığı, Bilgi Üniversitesi Sinema-Televizyon Bölümü’nde Andaç Haznedaroğlu’nun asistanlığı, çeşitli dizilerde çocuk oyuncu koçluğu ve 2017 itibariyle Artı Sahne Mecidiyeköy’ün 2 yıl süre ile tiyatro ve sinema müdürlüğünü yaptı. Yeditepe Üniversitesi Sinema-Televizyon Yüksek Lisansını eğitimi devam etmektedir. İngilizce bilmektedir.
Demir Özdemir
Demir ÖzdemirExecutive Assistant
Demir, 1989, İstanbul doğumlu. “Doğu Yakası Tiyatrosu”nda iki farklı oyunculuk akımı üzerine eğitim aldı. 2013 yılında “Cibali Oyuncuları” ve “Görmeyeri Sanat Topluluğu”na katıldı. Çeşitli oyunlarda oyuncu, kostüm tasarımcısı ve sahne amiri olarak çalıştı.
Bahadır Tecimen
Bahadır TecimenProject Manager
Bahadır Tecimen, 1987, İstanbul doğumlu. Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi Tiyatro Bölümü’nde eğitim aldı. Tatbikat Sahnesi, Ankara Devlet Tiyatroları, Tiyatro Hemzemin, Moda Sahnesi ve Dada Salon Kabaret’de oyuncu ve çeşitli başka görevlerde yer aldı.
BASINDA BİZ
başa dön

Bize Katılmak İster Misin?

Hayata geçirmek istediğiniz bir fikriniz mi var?

İLETİŞİME GEÇ