OYUNCULUK ATÖLYESİ

Normal olmalıyız düşüncesini aşmalıyız… Yoksa bu kavram sizden olağanüstü olma şansını çalar ve sizi sıradanlığa sürükler“. Uta Hagen

Betül Alganatay tarafından verilen Oyunculuk Atölyesinde Uta Hagen tekniği kullanılır.

Atölye Detayları

Mevcut Oyunculuk Atölyesi 1.Kur 4 ay, 2.Kur 4 ay olmak üzere toplam 8 ay sürecektir.

Fiyat ve detaylı bilgi için lütfen bize ulaşın.

1.Kur:

-Bedensel rahatlamak
-Senaryo çözümlemesi
-Karaktere bürünmek
-Sahnede kendin olmak gibi calışmaları kapsar.

Oyunculuk Atölyesinin 1. Kur’unu tamamlayanlar Oyuncu Koçunun yapacağı değerlendirme ile 2. Kur’a geçmeye hak kazanacaktır.

2.Kur:
-Kamera önü oyunculuk teknikleri
-Audition teknikleri
-Sahne calışması (Scene Study)
-Kamera önümde kendin olmak gibi çalışmaları kapsar.

2. Kur sonunda Showreeliniz de kullanabileceğiniz görüntüleriniz ve 2 adet headshot fotoğrafınızın yanı sıra yapılacak olan kutlamada Independent Workshop Oyunculuk Atölyesi katılım belgesi almaya hak kazanacaksınız.

Oyunculuk Atölyemizin 1.Kur’u 06 Ekim 2018 – 26 Ocak 2019 tarihleri arasında her Cumartesi saat 13:00- 17:00 arasında yer alacaktır.

 

Uta Hagen Kimdir?

Uta Hagen

Uta Thyra Hagen (1919-2004), Almanya doğumlu, Amerikalı Broadway oyuncusu ve aktristir. 1981 yılında “American Theatre Hall of Fame”e seçilmiş, iki kez en iyi kadın oyuncu ve birkez de hayat boyu başarı olmak üzere üç adet Tony Ödülü kazanmıştır. “Respect for Acting” ve “A Challenge for the Actor” kitaplarını yazmış, 1947’den itibaren New York’ta Herbert Berghof Studio’da oyunculuk eğitmenliği yapmıştır. Bu süreçte Stanislavski ve Vakntangov’un çalışmalardan yola çıkarak tiyatro pedagojisine büyük katkıları olmuş, 2001 yılında “Uta Hagen’s Acting Class” adında master class çalışmasını yapmıştır.

Özel Ders

En az 20 saatlik özel ders paketimiz mevcuttur. Detaylı bilgi için lütfen iletişime geçin.

Atölye Ön Kayıt Formu

Uta Hagen Tekniği

Uta Hagen’in tekniği, gerçekçiliği diğer her şeyin üzerinde tutar. “Yerine koyma” tekniği, aktörlerin belli bir durumda kendi tecrübelerinden doğan duygusal tepkileri vermelerini bekler.
Karaktere bürünme eğitimi ise en zorlayıcı süreçlerdir biridir. Çoğu oyuncu, öğrenilen teknik ne olursa olsun nereden başlanacağı ile ilgili sıkıntı yaşar. Karakter oluştururken bu karakteri tanımak için en etkili yöntemlerden biri “Uta Hagen – Altı Adım”dır.

  1. Ben kimim?
  2. Koşullar neler?
   -Hangi zamandayım?
   -Neredeyim?
   -Etrafımda neler var?
  3. İlişkilerim nedir?
  4. Ne istiyorum?
  5. Önümdeki engeller nedir?
  6. İstediğime ulaşmak için ne yapmam gerekiyor?