Loading...
Oyunculuk Atölyesi2018-10-05T09:38:21+00:00

Oyunculuk Atölyesi

Normal olmalıyız düşüncesini aşmalıyız… Yoksa bu kavram sizden olağanüstü olma şansını çalar ve sizi sıradanlığa sürükler“. Uta Hagen

Betül Alganatay tarafından verilen Oyunculuk Atölyesinde Uta Hagen tekniği kullanılır.

Atölye 1.Kur 4 ay, 2.Kur 4 ay olmak üzere toplam 8 ay sürecektir.

Fiyat ve detaylı bilgi için lütfen bize ulaşın.

1.Kur:
-Karaktere bürünmek
-Senaryo çözümlemesi
-Bedensel rahatlamak
-Sahnede kendin olmak gibi calışmaları kapsar.

Atölyenin 1. Kur’unu tamamlayanlar Eğitmenin yapacağı değerlendirme ile 2. Kur’a geçmeye hak kazanacaktır.

2.Kur:
-Kamera önü oyunculuk teknikleri
-Audition teknikleri
-Sahne calışması (Scene Study)
-Kamera önümde kendin olmak gibi çalışmaları kapsar.

2. Kur sonunda Showreeliniz de kullanabileceğiniz görüntüleriniz ve 2 adet headshot fotoğrafınızın yanı sıra yapılacak olan kutlamada Independent Workshop Oyunculuk Eğitimi Sertifikalarınız dağıtılacaktır.

Atölyemizin 1.Kur’u 06 Ekim 2018 – 26 Ocak 2019 tarihleri arasında her Cumartesi saat 13:00- 17:00 arasında yer alacaktır.

29 Eylül Cumertesi günü saat 18:00’da atölyemizin tanışma gününe bekliyoruz. Hemen karar vermek zorunda değilsiniz. Gelin, tanışalım, sonra karar verirsiniz.

Uta Hagen

Uta Thyra Hagen (1919-2004), Almanya doğumlu, Amerikalı Broadway oyuncusu ve aktristir. 1981 yılında “American Theatre Hall of Fame”e seçilmiş, iki kez en iyi kadın oyuncu ve birkez de hayat boyu başarı olmak üzere üç adet Tony Ödülü kazanmıştır. “Respect for Acting” ve “A Challenge for the Actor” kitaplarını yazmış, 1947’den itibaren New York’ta Herbert Berghof Studio’da oyunculuk eğitmenliği yapmıştır. Bu süreçte Stanislavski ve Vakntangov’un çalışmalardan yola çıkarak tiyatro pedagojisine büyük katkıları olmuş, 2001 yılında “Uta Hagen’s Acting Class” adında master class çalışmasını yapmıştır.

Uta Hagen’in tekniği, gerçekçiliği diğer her şeyin üzerinde tutar. “Yerine koyma” tekniği, aktörlerin belli bir durumda kendi tecrübelerinden doğan duygusal tepkileri vermelerini bekler.
Karaktere bürünme eğitimi ise en zorlayıcı süreçlerdir biridir. Çoğu oyuncu, öğrenilen teknik ne olursa olsun nereden başlanacağı ile ilgili sıkıntı yaşar. Karakter oluştururken bu karakteri tanımak için en etkili yöntemlerden biri “Uta Hagen – Altı Adım”dır.

 

  1. Ben kimim?
  2. Koşullar neler?
   -Hangi zamandayım?
   -Neredeyim?
   -Etrafımda neler var?
  3. İlişkilerim nedir?
  4. Ne istiyorum?
  5. Önümdeki engeller nedir?
  6. İstediğime ulaşmak için ne yapmam gerekiyor?

 

 

6 Ekim Cumartesi Başlıyoruz!

Bize Katılmak İster Misin?

Hayata geçirmek istediğiniz bir fikriniz mi var?

İLETİŞİME GEÇ