Kamera Önü Oyunculuk Atölyesi

“Karakterin ne ise, oyunculuğuna sirayet eder.’’ Serap Matyaş

Oyuncu ve oyuncu koçu Serap Matyaş ile Kamera Önü Oyunculuk Atölyesi, kayıtlarımız başlamıştır! Yeni grubumuz 7 Mart’ta açılıyor!

Atölye Detayları

Serap Matyaş, Kamera Önü Oyunculuk Atölyesi hakkında merak ettiklerinizi anlatıyor.

Haftada iki gün üçer saatlik derslerden oluşacak “Kamera Önü Oyunculuk Atölyesi”, kuramsal eğitim ve performansı bir bütün halinde işleyecek. Atölye, oyunculuğun sırlarını sosyoloji, psikoloji ve felsefe gibi temel bilimlerin ışığında vermeyi hedeflemektedir.

Oyuncu ve oyuncu koçu Serap Matyaş bu atölyede katılımcıları, Andrei Tarkovsky, Pedro Almodovar ve Stanley Kubrick gibi yönetmenlerin filmlerinden metin okumaları ve provalarla karşılayarak, oyunculuğa bu isimlerin gözünden bakmalarını sağlayacak. Atölye sırasında katılımcılar, kendilerini ve kendi psikolojik süreçlerini tanıyarak ve toplumsal öğeleri düşünerek oyunculuğa sosyolojik bir bakış açısıyla yaklaşacaklar. Kamera önü oyunculuğu ile tiyatro oyunculuğu arasındaki nüanslar, duygu geçişlerinin doğru verilmesi ve duygu devamlılığı, kamera açılarına göre farkındalık sergilemek gibi temel bilgiler de atölye müfredatının önemli parçaları olacak.

Atölyenin son aşamasında katılımcılar; sektörden önemli yönetmenler, cast direktörleri ve yapımcılar ile sektörü yakından tanıma ve yaptıkları çalışmaları onlara gösterme şansı yakalayacak. Ayrıca ünlü oyuncu, yönetmen ve yapımcı Ozan Bilen de atölyenin son ayında Serap Matyaş’a eşlik edecek.  Oyuncular reji alarak çalışmayı deneyimleyecek.

Oyunculuğu bir tutku haline getirmek isteyen ve kendini bu yönde geliştirmeyi hedefleyen herkesi Kamera Önü Oyunculuk Atölyesi’ne bekleriz.

Atölye Ön Kayıt Formu

Detaylı bilgi almak için ya da kayıt olmak için ilk adımı burada atın.  Sizinle iletişime geçelim.