Skip links

Date / Tarih

2019

Director / Yönetmen

Demet Derelioğlu Aran

Category / Kategori

Kısa Film

01 Yapım

Yurtdışında yaşayan yönetmen Demet Derelioğlu Aran filmin çekimleri için İstanbul’u tercih etti. Çekimler Kadıköy, Zeuve Bar ve Netaş Platoda yapıldı.

02 Post

Filmin İstanbul tarafında yapılan ön hazırlık sürecinden dahil olduğumuz ve yurt dışından gelen ekiplerin ayrılmasına kadar sürecini yürüttüğümüz projenin post prodüksiyonunu Prag’da The LAB firması gerçekleştirdi.

03 Festivaller

Premier’ini Sarajevo Film Festival ile yapan Önceki Gece, sonrasında 42. Clermont Ferrand Uluslararası Film Festivali, Bosna Hersek Tuzla Film Festivali, 8. Antakya Altın Defne Film Festivali ve 21. İzmir Kısa Film Festivali gibi festivallerde gösterimler aldı. En İyi Kısa, En İyi Senaryo, En İyi Başrol Oyuncusu, En İyi Müzik gibi dallarda aday olduğu Milano Vertigo Film Fest’ten Halkın Seçimi En İyi Kısa ve En İyi Müzik ödülleri ile döndü.

Logline / Kısa Bilgi

Ilker is middle-aged man who works as a forensic pathologist for an autopsy service. The most exciting thing in his sedentary life is going to the same bar every day after work and stalking a young woman who works there as a barmaid. He desperately falls in love with her, but does not have the courage to talk to her until one particular day arrives.

İlker bir otopsi servisinde forensik patolojist olarak çalışmaktadır. Sıkıcı hayatındaki en heyecan verici an her gece işten sonra aynı bara gitmesi ve burada çalışan genç barmaid’i gizlice takip etmesidir. Bütün cesaretini toplayarak bu sırılsıklam aşık olduğu kadın ile konuşacağı gün olaylar gelişir…

Director and Writer: Demet Derelioğlu Aran

Executive Producers: Demet Derelioğlu Aran

Line Producer: Murat Buldanlıoğlu

Cast: Yiğit Sertdemir, İpek Erdem, Gülhan Kadim

Co-Producers: Fevzi Aran, Korkmaz Çelebi

Director of Photography: Cédric Larvoire

Music: Guillaume Cochard-Lemoine

Sound: Gökay Bektaş

Production Manager: Ayşegül Öner

Visual Effects: Lukasz Krawcyzk

1st Assistant Director: Korhan Topçu

1st Camera Assistant: Haydar Ay

Other Projects / Diğer Projeler

This website uses cookies to improve your web experience. / Websitemizde çerezler kullanılmaktadır.